ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Kultura a volný čas v regionu

Kulturní zpravodajství z regionu | Chrudim a Pardubický kraj

OBRAZEM: V akusticky skvělém Fibichově sále soutěžily pěvecké sbory

23. 11. 2021 | /FOTO, VIDEO/ Ve Fibichově sále se o víkendu uskutečnila 62. celostátní přehlídka sborového zpěvu dospělých. Na pódiu se vystřídalo šest sborů z celé republiky a vítězem soutěže se stal Ženský komorní sbor Gloria Brunensis Brno pod vedením sbormistryně Natalie Chirilenco.

Hvězdná Lady Soul má osmdesát. Oslavu Marie Rottrové zrušila nákaza

13. 11. 2021 | Její písně miluje několik generací posluchačů, speciální pozornost zaslouží její interpretace takzvané černošské hudby, která jí vynesla přízvisko Lady Soul. Výjimečná dáma české pop-music Marie Rottrová v sobotu oslaví osmdesáté narozeniny.

Děda si pouštěl „Goťáka“. A tak vznikla Vánoční, popisuje Richard Krajčo

10. 11. 2021 | O tom, jak důležité je mít v životě sny, vypráví kapela Kryštof ve své písni Halywůd. Ta dala ostatně i název její desce, v pořadí osmé, která kromě už známých hitů jako Hvězdáři, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem) nebo Vánoční s Karlem Gottem nabízí dalších šest zbrusu nových písní.

Sečteno. Benefiční koncert přinesl šedesát tisíc korun

10. 11. 2021 | Dan Bárta se skvěle sehranou Illustratospherou představili chrudimskému publiku album Kráska a Zvířený prach na 11. benefičním koncertě pro Rytmus Východní Čechy, o.p.s. Jako excelentního zpěváka zná Bártu asi každý, v chrudimské divadle se představil také jako výborný tanečník a milý průvodce celého večera.

Kapela B-Q: Fandové za námi stále přicházejí, někdy i o holích

5. 10. 2021 | /ROZHOVORY, VIDEO/ Uteklo to jako voda. Beatová kapela B-Q z Chrasti existuje už půl století a hraje jí to stále skvěle. Zdeněk Beran, Vlasta Boštík, Víťa a František Bačkovští to dokážou na pódiu pořádně rozparádit.

Karel Gott chtěl být vždycky poslem dobrých zpráv, říká režisérka filmu Špátová

4. 10. 2021 | Režisérka a kameramanka Olga Malířová Špátová měla vzácnou příležitost strávit rok života s Karlem Gottem. Zpěvák ji sám oslovil, aby o něm natočila film. Když na tuto nabídku kývla, ještě netušila, že bude i u posledních zpěvákových chvil na tomto světě, které také ve snímku, nazvaném jednoduše Karel, zachytila. Jaké bylo natáčení s legendou naší populární hudby a co ve filmu nakonec neskončilo?

Zemřela herečka Blanka Bohdanová. Bylo jí 91 let

3. 10. 2021 | V jedné z pražských nemocnic dnes dopoledne ve věku 91 let zemřela emeritní členka Národního divadla (ND) v Praze Blanka Bohdanová. V ND si nositelka ceny Thálie a držitelka dvou cen Františka Filipovského za dabing v průběhu 50 let zahrála přes 80 rolí. ČTK o tom informoval mluvčí ND Tomáš Staněk.

Tisíc rychlých životů. Jean-Paul Belmondo byl miláčkem Francie i krásných žen

6. 9. 2021 | Jeho filmová hvězda zářila plné půlstoletí. Byl U konce s dechem, Bláznivým Petříčkem, Zvířetem, Mužem z Ria i Acapulca, Policajtem i Samotářem. Ale hlavně národním miláčkem. A nejen ve Francii. V pondělí však Jean-Paul Belmondo alias Bébel, jak mu fanoušci něžně přezdívali, zemřel. Bylo mu 88 let.

Zemřel Jean-Paul Belmondo. Legendárnímu francouzskému herci bylo 88 let

6. 9. 2021 | Ve věku 88 let zemřel populární francouzský herec Jean-Paul Belmondo. S odvoláním na právního zástupce to uvedla AFP. Belmondo byl neodmyslitelně spjat s francouzskou novou vlnou, před kamerou se ve filmové roli naposledy objevil v roce 2008. K jeho nejznámějším snímkům patří Muž z Ria či U konce s dechem. 

Džony Džepo přijel. Amerického herce vítaly u Thermalu babičky i malé dívenky

27. 8. 2021 | „Johnny, Johnny, Johnny!“ Davy před Thermalem se dnes odpoledne neslo jediné jméno - Johnnyho Deppa. Americký herec a hudebník naplnil představu o hvězdě, která rozsvítí festival, vrchovatě. Rozdával úsměvy, odpovídal na krátké otázky a podepisoval všechno – fotky Střihorukého Edwarda, Karlíka z továrny na čokoládu, boxy DVD se svými filmy, knihy, plakáty, ba i rukávy dětských bundiček. Speciální pozornost věnoval dětem, sem tam přimaloval na nataženou dlaň srdíčko či smajlíka. ...

Zdroj: chrudimsky.denik.cz | Další zprávy »
06:13:07 | 30.11.2021

SOUTĚŽ o výrobky z autorského obchodu PRUHOVANÝ KOCOUR

Chcete-li vyhrát výrobky z autorského obchodu PRUHOVANÝ KOCOUR, odpovězte e-mailem na naši soutěžní otázku a třeba zrovna na vás se usměje štěstí. | Chrudimka.cz

Vitamin D a hořčík – bez nich to nejde

Zvláště v současné neradostné situaci bychom měli věnovat zvýšenou pozornost dostatku vitaminu D a také hořčíku. Proč? Vitamin D je | Chrudimka.cz

Advent – doba očekávání

Právě nastalo jedno z nejkrásnějších období celého roku, advent. Většina z nás si pod tímto časem představuje nadcházející vánoční atmosféru, nakupování dárků, ale také typický předvánoční shon a jiné. Co ale víme o historii a počátku tohoto období? | Chrudimka.cz

Rozsvícení vánočního stromu

Sledujte rozsvícení vánočního stromu v Chrudimi ONLINE. Vystoupení dětí z mateřských škol je připraveno a bude spuštěno online. Děkujeme všem | Chrudimka.cz

SOUTĚŽ o tři balíčky novinek GoodWays

Chcete-li vyhrát jeden ze tří balíčků novinek GoodWays, odpovězte e-mailem na naše soutěžní otázky a třeba zrovna na vás se usměje štěstí! | Chrudimka.cz

Zdroj: chrudimka.cz | Další zprávy »
06:13:07 | 30.11.2021

Úterý 30.11.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.