ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Chrudim a Pardubický kraj

Žena žije už týden v autě, lidé k ní volají pomoc. Marně. Nic nežádá, nic nechce

29. 6. 2022 | Žena už několik dní přebývá v autě zaparkovaném v sídlišti U Stadionu. Lidé v obavách kontaktují strážníky městské policie, ale těm se vždy po příjezdu k vozidlu dostane odpovědi "nic nežádám, nic nepotřebuji". O ženě jsme již před týdnem psali. Do zoufalé situace se žena dostala po rozchodu s přítelem. Od té doby sedí v autě a údajně přemýšlí, co bude dál.

Místo kritizované slévárny budou v Třemošnici byty. Lidé je koupí i bez hypotéky

29. 6. 2022 | /VIZUALIZACE/ Nejvyšší soud definitivně potvrdil výsledky loňského referenda v Třemošnici. Na parcele, kde původně měla vzniknout slévárna, tak se změnou územního plánu mohou vyrůst byty. Trvale žijící obyvatelé ve městě citelně chybí, radnice proto do výstavby bytovky vkládá velké naděje.

Zemědělci používají čím dál méně postřiků. Zcela bez nich se ale neobejdou

28. 6. 2022 | Jednu část pole ošetřili pomocí pesticidů, druhou nikoliv. K takovému pokusu, který má lidem ukázat fungování postřiků proti plevelu, se rozhodli agronomové v Nabočanech na Chrudimsku. Výraz pesticidy přenesený z angličtiny má podle nich mezi lidmi špatnou konotaci spojenou se zakázanou chemií.

Navštěvovanější než Pražský hrad. Lídrem turistických cílů v kraji zůstává zoo

28. 6. 2022 | Safari Park Dvůr Králové, Adršpašské skály, Lanová dráha Sněžka a Stezka korunami stromů Krkonoše figurují mezi padesátkou nejvyhledávanějších turistických cílů Česka za rok 2021. Vyplývá to z údajů, které zveřejnila organizace CzechTourism.

Tůdle, vysmál se městu sprejer a počmáral vybílenou Myší díru. Je na kamerách

27. 6. 2022 | Tmavá fortna s odvěkou přezdívkou Myší díra se ještě ve čtvrtek skvěla novou výmalbou. Už od nepaměti láká čmáraly, a tak Chrudimští koncem týdne s napětím čekali, kdy se na bílé omítce objeví první "dílo". Netrvalo to dlouho: sprejer zeď postříkal v noci ze soboty na neděli. Ovšem asi nepočítal s tím, že se dopustil trestného činu.

Zdroj: chrudimsky.denik.cz | Další zprávy »
02:12:57 | 30.06.2022

Hejtman byl „Grand Marshal“, pardubičtí konzervatoristé sklidili úspěch v americkém Texasu

Hejtman byl „Grand Marshal“, pardubičtí konzervatoristé sklidili úspěch v americkém Texasu

16. 6. 2022 | Letošní 55. ročník National Polka Festivalu provázely hned tři vystoupení studentů pardubické konzervatoře, kteří stanuli před zcela zaplněnými sály. Připomínka české kultury, hudby a folkloru se uskutečnila tradičně v americkém městě Ennis, které se nachází necelou hodinu jízdy od Dallasu.

Adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí. Dolní Morava otevřela Sky Bridge 721

Adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí. Dolní Morava otevřela Sky Bridge 721

31. 5. 2022 | V pátek 13. května otevřela Dolní Morava nejdelší visutý most pro pěší na světě. Atrakce ale není pro každého. Kdo trpí závratěmi, měl by raději zůstat nohama pevně na zemi. Ti ostatní si užijí adrenalinový zážitek ve výšce 95 metrů nad zemí, který se jim nikde jinde nenaskytne.

Výstavba nové čtvrti v Pardubicích… Dorňák chce vybudovat respektovanou developerskou skupinu

Výstavba nové čtvrti v Pardubicích… Dorňák chce vybudovat respektovanou developerskou skupinu

30. 5. 2022 | Novým majitelem realitního developera BlackBird Real Estate (BBRE) se stal český manažer a podnikatel Miroslav Dorňák. Zároveň spolu se zkušenými realitními manažery založil novou developerskou společnost VIVERE Real Estate, která se bude specializovat zejména na realitní projekty ve větších městech ČR.

Uvězněný chudák bobr a psí cestovatelé-rutinéři. Městští strážníci se v Pardubicích nenudí. Existují už 30 let

Uvězněný chudák bobr a psí cestovatelé-rutinéři. Městští strážníci se v Pardubicích nenudí. Existují už 30 let

2. 5. 2022 | Před 30 lety, přesně 18. března 1992 schválilo, zastupitelstvo Pardubic vyhlášku o obecní policii. Za tu dobu se okruh jejích činností výrazně rozšířil a kromě tvrdé práce stihli pardubičtí strážníci nastřádat i pěknou řádku veselých historek.

Vzpomínky generála Sedláčka a odbojářky Jaryny Mlchové. Pardubice otevřely první Institut Paměti národa

Vzpomínky generála Sedláčka a odbojářky Jaryny Mlchové. Pardubice otevřely první Institut Paměti národa

13. 4. 2022 | V samotném centru Pardubic se v polovině března otevřel vůbec první Institut Paměti národa v České republice i celé Evropě. Za celým projektem stojí nezisková organizace Post Bellum, která se dlouhodobě zabývá skutečnými a často pohnutými osudy pamětníků 20. století. Nečekejte ale žádné nudné panely s historickými daty –⁠ těšit se můžete na navýsost interaktivní expozici, která bude bavit a skrze zážitek vzdělávat všechny generace. ...

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
02:12:59 | 30.06.2022

Čtvrtek 30.6.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.