ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Chrudim a Pardubický kraj

Mírové poselství dorazilo do Třemošnice s hořící pochodní

25. 5. 2022 | /FOTO/ Nejdelší štafetový běh s hořící pochodní, který od svého založení roku 1987 proběhl přes více než 140 zemí světa, dorazil do Třemošnice. Mezinárodní tým běžců letos začal v Maďarsku a propojuje Slovensko, Česko, Polsko a Rakousko.

Byla krásná i bohatá. Podívejte se na ženu z Mikulovic před 4000 lety

25. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Světlá pleť, hnědé vlasy a hnědé, široko od sebe posazené oči, výrazná brada, drobnější postava, ozdobená bronzovými a zlatými šperky a nádherným náhrdelníkem z jantaru. Tak vypadala žena pohřbená s přepychovou výbavou před čtyřmi tisíci lety v Mikulovicích u Pardubic. Vědci nyní zrekonstruovali její podobu díky zachovalé lebce a DNA, získané z její kosti. 

Pro jízdenku na autobus do íčka? Jinde s tím potíže nemají, tvrdí nový dopravce

25. 5. 2022 | V kolik vám jede autobus? Běžná otázka, zdánlivě prostá odpověď, pro kterou si ale od 12. června budou muset cestující zřejmě zajít dál, než byli dosud zvyklí. Autobusovou dopravu v Pardubickém kraji přebírá společnost BusLine, která podle smluvních podmínek nemá povinnost zřizovat přímo na nádražích informační kancelář. Cestující by si tak pro informace měli dojít do turistických center. A to vyvolává kontroverze. ...

Z ARCHIVU: Na plovárně bylo blaze. Žlutá limča, šmírování v kabinkách a bikiny

24. 5. 2022 | /HISTORICKÉ FOTKY/ V sobotu bude otevřeno chrudimské koupaliště. Současnou podobu má už 22 let, ale lidé stále nostalgicky vzpomínají na plovárnu s desetimetrovým skokanským můstkem se šestimetrovou hloubkou, plaveckým bazénem o délce 50 metrů a skluzavkou. Existují i zapřisáhlí odpůrci bazénů z nerezu, tobogánů a vodních prvků, kteří po přestavbě do areálu U Valchy už nikdy nevkročili. Připomeňme si dnes už dávnou dobu bývalého koupaliště. Možná se někteří na fotkách, o pár desítek let mladší, ...

OBRAZEM: Koňská spřežení a folklor. Najdete se na Slatiňanském pozastavení?

23. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Po covidové odmlce se o víkendu mohlo konečně uskutečnit tradiční Slatiňanské pozastavení. Tentokrát bylo umístěno do nového prostředí, a to do areálu jezdecké haly a kolbiště Na Rembáni. Program se skládal z hudebních, převážně folklorních vystoupení, své umění předvedli vozatajové s koňskými spřeženími a bohatou nabídku zboží přivezli do Slatiňan prodejci a výrobci. Počasí bylo slunečné a přilákalo do zámeckého parku davy lidí. Podívejte se ve fotkách. ...

Zdroj: chrudimsky.denik.cz | Další zprávy »
14:14:44 | 25.05.2022

Cenu vévody z Edinburghu převzalo v Pardubicích 31 studentů

Cenu vévody z Edinburghu převzalo v Pardubicích 31 studentů

25. 5. 2022 | 31 studentů z Pardubického kraje převzalo 18.května v Domě hudby při Pardubické konzervatoři svá bronzovo-stříbrná ocenění za splnění programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který před 66 založil princ Philip.

Hrad Rychmburk otevírá druhou sezónu o něco bohatší

Hrad Rychmburk otevírá druhou sezónu o něco bohatší

25. 5. 2022 | Do ledna roku 2021 sociální zařízení Pardubického kraje, od května 2021 v roli kulturní památky Pardubického kraje spravované Regionálním muzeem v Chrudimi.

V Pardubickém kraji budou od června jezdit noví dopravci

V Pardubickém kraji budou od června jezdit noví dopravci

24. 5. 2022 | Od 12. června dojde nejen ke změně jízdních řádů, ale také ke změně autobusových dopravců, kteří jezdí v Pardubickém kraji. Zásadní rozdíly v dopravě však na cestující nečekají.

Kraj vyhlašuje další výzvu k podávání žádostí o kotlíkové dotace

Kraj vyhlašuje další výzvu k podávání žádostí o kotlíkové dotace

24. 5. 2022 | V pondělí 23.května bude vyhlášena výzva k podávání žádostí o kotlíkové dotace v Pardubickém kraji, které budou v tomto případě určené výhradně pro žadatele s nižšími příjmy.

Na nádraží v Chocni by mohlo vzniknout muzeum železnice

Na nádraží v Chocni by mohlo vzniknout muzeum železnice

23. 5. 2022 | Hejtman Martin Netolický navštívil v pátek dopoledne Choceň, kde navštívil choceňské nádraží, v rámci kterého by v jedné z nevyužitých prostor mohlo vzniknout muzeum modelové železnice.

Zdroj: pardubickenovinky.cz | Další zprávy »
14:14:46 | 25.05.2022

Uvězněný chudák bobr a psí cestovatelé-rutinéři. Městští strážníci se v Pardubicích nenudí. Existují už 30 let

Uvězněný chudák bobr a psí cestovatelé-rutinéři. Městští strážníci se v Pardubicích nenudí. Existují už 30 let

2. 5. 2022 | Před 30 lety, přesně 18. března 1992 schválilo, zastupitelstvo Pardubic vyhlášku o obecní policii. Za tu dobu se okruh jejích činností výrazně rozšířil a kromě tvrdé práce stihli pardubičtí strážníci nastřádat i pěknou řádku veselých historek.

Vzpomínky generála Sedláčka a odbojářky Jaryny Mlchové. Pardubice otevřely první Institut Paměti národa

Vzpomínky generála Sedláčka a odbojářky Jaryny Mlchové. Pardubice otevřely první Institut Paměti národa

13. 4. 2022 | V samotném centru Pardubic se v polovině března otevřel vůbec první Institut Paměti národa v České republice i celé Evropě. Za celým projektem stojí nezisková organizace Post Bellum, která se dlouhodobě zabývá skutečnými a často pohnutými osudy pamětníků 20. století. Nečekejte ale žádné nudné panely s historickými daty –⁠ těšit se můžete na navýsost interaktivní expozici, která bude bavit a skrze zážitek vzdělávat všechny generace. ...

Pět hodin na Ukrajině. Pardubický hejtman na vlastní kůži, jako obvykle

Pět hodin na Ukrajině. Pardubický hejtman na vlastní kůži, jako obvykle

10. 3. 2022 | „Užhorod na první pohled žije normálně. Je to ale jiné město. Je sobota odpoledne a přijíždíme k jedné ze základních škol. Místo lavic jsou tam matrace a na nich odpočívají lidé prchající před válkou.” To je jen krátký výsek z ‚deníčku‘ pardubického hejtmana Martina Netolického, který se v sobotu vydal na krátkou návštěvu ukrajinského Užhorodu ležícího v partnerském regionu Zakarpatí. Kromě osobní návštěvy tam ale z Pardubického kraje míří i další a další kamiony s materiální pomocí. ...

Lanškrounské rybníky pokryly nádherné bílé květy. Pátrali jsme

Lanškrounské rybníky pokryly nádherné bílé květy. Pátrali jsme

22. 2. 2022 | FOTOGALERIE 20. ledna vyfotil Ondřej Matoušek na Dlouhém rybníku v Lanškrouně neobvyklou nádheru. Ačkoliv není profesionální fotograf, nad jeho záběry z dronu se tají dech. Hladinu rybníka totiž pokryly nádherné květy, které vypadají, jako by je někdo utkal z krajek. Ostatně posuďte sami.

Z mého pohledu čelí české zemědělství cílené likvidaci, říká radní Mirek Krčil

Z mého pohledu čelí české zemědělství cílené likvidaci, říká radní Mirek Krčil

19. 1. 2022 | ROZHOVORY NA OKRAJI Jaký byl předchozí rok v oblasti zemědělství a životního prostředí v Pardubickém kraji? Co se povedlo a na čem je potřeba v dalším roce ještě pracovat? Odpovědi nejen na tyto otázky poskytl radní Pardubického kraje pro zemědělství, venkov a životní prostředí Miroslav Krčil.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
14:14:47 | 25.05.2022

Středa 25.5.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.