ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Chrudim a Pardubický kraj

VIDEO: Pro těžce zraněného boxera letěl do Skutče k Tescu vrtulník

4. 2. 2023 | Boxerský zápas ve skutečském kulturním domě na náměstí skončil v sobotu večer neštěstím. Jeden ze zápasníků byl těžce zraněn a letěl sem pro něj záchranářský vrtulník. Kvůli nedostatku místa na náměstí, poblíž kterého kulturní dům stojí, přistál na travnaté ploše u Tesca, což se setkalo s udivenými reakcemi zákazníků. Z kulturáku sem zraněného převezla sanitka.

Masopustní veselí roztančilo Chrudim, jarmark nabídl hodně dobrot. Podívejte se

4. 2. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Masopustní veselí v Chrudimi začalo u Muzea původem v režii Národopisného souboru Kohoutek. Tvořily ho starobylé masky Laufra, Holky, Turků, Židů, Kobyly, Slamáka a dalších, ale v zástupu se objevili i indiáni, kominíci nebo čerti. Maškary tancovaly před obchody, mezi pohoštěním nechyběly tradiční masopustní koblihy. Na náměstí se poté odehrál jarmark s množstvím obchůdků s mnoha dalšími dobrotami. ...

Odešla východočeská legenda, zpěvačka a herečka Naďa Urbánková

4. 2. 2023 | Po těžké nemoci zemřela zpěvačka, herečka a pětinásobná zlatá slavice Naďa Urbánková. Narodila se 30. června 1939 v Nové Pace na Jičínsku, vyrůstala v nedaleké Borovničce, poté vychodila Střední zdravotnickou školu v Trutnově, žila i ve Vlkově na Náchodsku. Debutovala v roce 1959 ve Východočeském divadle v Pardubicích a do svých 83 let žila v Želivi na Pelhřimovsku. O smrti své matky informovala na sociálních sítích její dcera Jana Fabiánová. ...

Hasiči měli v kraji přes den 43 výjezdů, bez proudu je ale už jen 30 domácností

3. 2. 2023 | /FOTO/ Noc na sobotu byla krušná, hasiči v Pardubickém kraji vyjeli sedmdesátkrát. Stromy se lámaly jako sirky a padaly na silnice, ale i na zaparkovaná auta. Bylo třeba pomoci i posádkám aut, kterým zatarasily cestu spadlé kmeny. Nejhorší byla situace na horách. Bez proudu je nyní už jen 30 domácností, zatímco v osm ráno jich bylo 2500 domácností a v pátek večer ještě dvakrát tolik. Profesionální hasiči měli za noc 70 výjezdů, další přes den, hlavně ve vyšších polohách, kde byl vítr nejsilnější ...

Pro zraněnou ženu do Přelouče letěl vrtulník. Zbytečně, záchranáři ji nenašli

3. 2. 2023 | V pátek dopoledne přijala zdravotnická záchranná služba zprávu o pádu ženy z výšky, do Přelouče hned zamířily sanitky a vrtulník. Záchranáři však zraněnou hledali marně. 

Zdroj: chrudimsky.denik.cz | Další zprávy »
06:12:46 | 05.02.2023

Zlaté ručičky českých rybníkářů. Dřevěné potrubí v hrázi rybníka Skříň na Bohdanečsku vydrželo možná přes 500 let

Zlaté ručičky českých rybníkářů. Dřevěné potrubí v hrázi rybníka Skříň na Bohdanečsku vydrželo možná přes 500 let

2. 2. 2023 | Možná se vám zdá neefektivní pokládat do země dřevěné trubky, když jsou ale dokonale zasypané a vlhké, mohou být funkční i po staletí. Jeden takový dřevěný unikát nyní odkryli vodohospodáři při čištění jednoho z největších rybníků na Bohdanečsku.

Podaná ruka a vyřčený slib u něj platil víc než tisíc podpisů, vzpomíná hejtman. Na památku „bunkrologa“ Martina Ráboně

Podaná ruka a vyřčený slib u něj platil víc než tisíc podpisů, vzpomíná hejtman. Na památku „bunkrologa“ Martina Ráboně

3. 1. 2023 | Martin Ráboň, jedna z vůdčích postav českého bunkrologického světa a také šéf, neúnavný zachránce a hlavní architekt rozvoje tvrze Bouda, zemřel náhle ve svých 53 letech 8. prosince předloňského roku. Tehdy se jeho přátelé i kolegové rozhodli, že jeho památku a úsilí o obnovu Boudy připomenou pamětní deskou, kterou na objekt umístí. A tak se také letos v prosinci po roce příprav stalo.

Zemi Keltů prozáří sváteční atmosféra. Čekají na vás prohlídky oppida i řemeslný jarmark

Zemi Keltů prozáří sváteční atmosféra. Čekají na vás prohlídky oppida i řemeslný jarmark

9. 12. 2022 | Přemýšleli jste někdy nad tím, jak Keltové prožívali naše adventní období? Jaké byly jejich tradice v nejtemnější části roku, jak se připravovali na slunovrat a jak vypadal jejich běžný zimní život? Už tento víkend 10. a 11. prosince máte jedinečnou příležitost zjistit v Zemi Keltů víc. Připraveny jsou mimořádné prohlídky oppida, řemeslný jarmark i program pro děti.

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

Bude ve Velinách vyzvánět František? Obec bojuje za nový zvon

17. 10. 2022 | V obci Veliny nedaleko Holic najdete malebný barokní areál roubeného kostela sv. Mikuláše se zvonicí a márnicí z poloviny 18. století, který rozhodně stojí za návštěvu. Kdysi tu bývaly i čtyři zvony ze 16. století. Po obou světových válkách zbyly jen dva, a to se místní rozhodli změnit. V roce 2015 nechala obec vyrobit menší zvon sv. Mikuláše, nyní má v plánu obnovit i ten větší.

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

5. 9. 2022 | V rámci Pardubického kraje jsou žně již na samém konci. Zbývají poslední hektary, z kterých je potřeba dostat úrodu pod střechu. Radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil v srpnu navštívil několik zemědělských podniků, aby se přímo na místě informoval, jak žňové práce probíhají.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
06:12:48 | 05.02.2023

Neděle 5.2.2023
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes