ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Chrudim a Pardubický kraj

OBRAZEM: Sportovci se dočkali. Stadion v Chrasti je po rekonstrukci otevřen

24. 9. 2022 | O minulém víkendu byl slavnostně otevřen rekonstruovaný stadion. Opravy se dočkalo fotbalové hřiště, ale i tenisové kurty a přilehlé plochy v areálu stadionu.

Za machinace při opravě Hotelu Bohemia má Metrostav zaplatit 35 milionů korun

22. 9. 2022 | Machinacemi s evropskými dotacemi při rekonstrukci chrudimského Hotelu Bohemia se v pondělí zabýval krajský soud. Firmy Metrostav, Metrostav Infrastructure a Ivan Fišák, který byl zástupcem investora, společnosti Homa Holding, se podle výroku soudce dopustili pokusů zločinů poškození finančních zájmů Evropské unie a dotačního podvodu, ale i pokračujícího zločinu podplácení. Metrostav má zaplatit peněžitý trest ve výši 35 milionů korun, padly i další tresty. ...

Rozčiluje mne, když se v seriálech na pitevně jí, říká chrudimská patoložka

22. 9. 2022 | /ROZHOVOR/ Zástupkyně primářky patologicko-anatomického oddělení Chrudimské nemocnice Dagmar Ďatková hovoří o své práci poutavě a s velkým zaujetím. Je vidět, že ji stále baví, stejně jako péče o zahrádku, kde pěstuje jen to, co se dá sníst.

Kraj pošle 1,5 milionu na stavbu výtahu v nemocnici pro vojáky na Ukrajině

22. 9. 2022 | Zastupitelé Pardubického kraje pošlou 1,5 milionu korun do Zakarpatské oblasti na Ukrajině. Peníze pomohou s obnovou nemocnice pro válečné veterány v Užhorodě. Kraj zaplatí vybudování výtahu a tím zajištění bezbariérového vstupu do nemocnice.

Vraky mizí z chrudimských ulic. Město už za šrot inkasuje peníze

22. 9. 2022 | Autovraky, které jsou z chrudimských ulic odtažené, musí stát v areálu technických služeb tři roky. Teprve potom je může město nechat ekologicky zlikvidovat. Protože se nepodařilo získat souhlas majitele, jde z právního hlediska o věc opuštěnou, kterou nelze sprovodit ze světa okamžitě. U několika aut už lhůta uplynula, a tak mohly putovat do šrotu. „Pro město to znamená příjem 34800 korun,“ uvedl chrudimský starosta František Pilný. ...

Zdroj: chrudimsky.denik.cz | Další zprávy »
18:13:33 | 24.09.2022

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

Green Deal? Šlápnout na brzdu, odložit, přehodnotit, říká nezávislý krajský radní pro zemědělství Mirek Krčil

5. 9. 2022 | V rámci Pardubického kraje jsou žně již na samém konci. Zbývají poslední hektary, z kterých je potřeba dostat úrodu pod střechu. Radní Pardubického kraje pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil v srpnu navštívil několik zemědělských podniků, aby se přímo na místě informoval, jak žňové práce probíhají.

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

Letní jízdy parních vlaků na Pardubicku frčí. Ta poslední je vyprodaná už měsíc před termínem

15. 8. 2022 | Ačkoliv prázdniny ještě zdaleka neskončily, některé akce k ukončení letošní letní sezóny jsou už vyprodané. Třeba speciální jízda parním vlakem 3. září na trase z Ústí nad Orlicí do polské Slezské Javořiny. Zoufat ale nemusíte. Pro zájemce o parní jízdy zbývají do konce léta ještě tři jízdy na trase Dolní Lipka – Ústí nad Orlicí – Hanušovice. Ty se uskuteční vždy v sobotu 20. a 27. srpna. Jízdenky na tuto trasu není možné rezervovat předem a lze je zakoupit pouze v hotovosti přímo ve voze. ...

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

Luděk Ševčík: Pronajal si objekt jako sklad. A ihned si do něj navezl Romy ze Slovenska. Vaše dopisy

19. 7. 2022 | Romská problematika řešená už třicet let neustále stejnými metodami a s neustále stejnými výsledky. Problém je vždycky na straně většinové společnosti, nikoliv v té menšinové. A přesně takový problém se teď vyskytl v jedné obci, kterou začaly obletovat neziskovky i se svými požadavky. O věci se rozepsal Luděk Ševčík. A není to veselé čtení.

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

Zmatky a vynechané spoje. Kvůli změně dopravce nevyjely stovky autobusů. Máme ale užitečný odkaz

17. 7. 2022 | Změna jízdních řádů od 12. června přinesla v Pardubickém kraji nejen výměnu autobusových dopravců, ale hlavně pořádnou dávku zmatků. Jednou z nových společností je i BusLine, který nahradil ICOM Transport. Kvůli nedostatku řidičů ale v kraji v červnu nejezdila řada spojů, a lidé tak na autobusy často čekali marně. Nyní už se situace postupně lepší.

Hejtman byl „Grand Marshal“, pardubičtí konzervatoristé sklidili úspěch v americkém Texasu

Hejtman byl „Grand Marshal“, pardubičtí konzervatoristé sklidili úspěch v americkém Texasu

16. 6. 2022 | Letošní 55. ročník National Polka Festivalu provázely hned tři vystoupení studentů pardubické konzervatoře, kteří stanuli před zcela zaplněnými sály. Připomínka české kultury, hudby a folkloru se uskutečnila tradičně v americkém městě Ennis, které se nachází necelou hodinu jízdy od Dallasu.

Zdroj: krajskelisty.cz/pardubicky-kraj/ | Další zprávy »
18:13:38 | 24.09.2022

Sobota 24.9.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.