ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Chrudimský deník - zprávy

Z regionu

Chrudimský deník - zprávy Zdroj: Chrudimský deník - zprávy |

Nemocnice v kraji se připravují na nápor. Na odložené operace čekají tisíce lidí

13. 4. 2021 | Co mají společného Moravská Třebová, Litomyšl a Holice? V součtu mají tolik obyvatel, jako v Česku od začátku pandemie zemřelo lidí na covid-19. Těch už je takřka 28 tisíc. Nemoc však stála životy i těch, kteří se jí nenakazili, ale už se kvůli odloženým operacím nedočkali zákroku. Na neakutní péči čekají v Pardubickém kraji tisíce lidí. Někteří z nich se dočkají zákroku v příštích týdnech. Nemocnice totiž opět obnovují neakutní operace. ...

Odpor proti utracení nutrií slaví úspěch. Část kolonie nalezne azyl v Pasíčce

12. 4. 2021 | Případ chrudimských nutrií, které na sebe připoutaly velkou pozornost, má překvapivé rozuzlení. Dny škodlivého invazního druhu jsou v několika lokalitách Chrudimi sice sečteny, ale alespoň pro část zvířat, s nimiž se lidé budou jen neradi loučit, se našlo řešení.

FOTO, VIDEO: Testy děti bavily, žádné slzy netekly

12. 4. 2021 | Základní školou Bohemia v Chrudimi od pondělního rána opět znělo dětské štěbetání, žáci prvního stupně se vrátili do škol a čekalo je nejen radostné setkání s kamarády, ale i novinka v podobě testů na covid-19. U skříněk na chodbě mnohé děti zjistily, že jim jsou malé přezuvky, takže dostaly od maminek slib, že odpoledne po škole vyrazí na nákupy.

ROZHOVOR: Tkalcovskou práci mám hodně rád, chci pro ni to nejlepší

12. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Tkadlec JOSEF FIDLER v chalupě na Betlémě v Hlinsku má plné ruce práce. Žinylka, ručně tkaná látka, zažila znovuzrození a zájem o Fidlerovy výrobky je obrovský.

Lepší jedny boty na "krámě" než 15 párů poštou na zkoušku. Obchody otvírají!

11. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Už druhý rok museli mít prodejci obuvi zavřeno v době, kdy obvykle prodávají nejvíc. V pondělí po tak dlouhé konečně přivítají první zákazníky. Ne přes okénko, ale doopravdy. Během uzavírky prodejny navíc zápasily s poštovným: Měly víc objednávek přes e-shopy, ale taky se jim boty častěji vracely. O víkendu tak v obchodech vrcholily přípravy na pondělní otevření.    

Na žáky se těšíme. Ale čekat můžeme v pondělí cokoliv, říkají ředitelé

11. 4. 2021 | Školy v Pardubickém kraji dostaly neinvazivní antigenní testy pro samo odběr, kterými se bude testovat dvakrát týdně. Rodiče můžou být u testování přítomni. Někteří z nich se už ozvali, že s testováním nesouhlasí, jiní vyčkávají. Ředitelé kritizují, že otevření škol je ze strany státu nepřipravené a že je na školy kladena obrovská zodpovědnost.

VIZUALIZACE: V hradeckém kraji klesá epidemie mnohem rychleji než v Pardubickém

11. 4. 2021 | /ČASOSBĚRNÉ VIDEO VÝVOJE V "MALÝCH" OKRESECH/ Vizualizace serveru Visualito potvrzuje výrazný ústup epidemie koronaviru v Královéhradeckém kraji od počátku března. Pardubický kraj se začal čistit až od poloviny března a zatím mnohem pomaleji. Špatně je na tom v počtu nových případů stále ještě Lanškrounsko, o mnoho lepší není situace také na Hlinecku a Svitavsku.

FOTO, VIDEO: Prosincový termín zprovoznění chrudimského obchvatu stále platí

10. 4. 2021 | Přes řadu komplikací stále platí plánovaný termín zprovoznění druhé části chrudimského obchvatu kolem Slatiňan v prosinci 2021. Potvrdilo to ŘSD. Podívejte se na aktuální fotografie a video z výstavby, pocházejí z konce března a počátku dubna.

Očkování není závod, jde o proočkování celé populace, říká hejtman

9. 4. 2021 | Průměrná denní kapacita všech očkovacích centrech v Pardubickém kraji je nyní přibližně 2000 očkovaných za den. Kraj si dlouhodobě stěžuje na nedostatečné dodávky vakcín do regionu.

Do školy jen s negativním testem. Někteří rodiče to ale odmítají

9. 4. 2021 | Děti se v pondělí 12. dubna znovu vrátí do škol a školek. Podmínkou pro usednutí do školních lavic bude negativní výsledek antigenního testu. Testovat se bude přímo ve školách, kterým testovací sady v těchto dnech dodávají dobrovolní hasiči. Ne všichni rodiče však souhlasí.

Jak se starosta malé Chrasti dostal k prezidentovi republiky?

8. 4. 2021 | Proč byl chrastecký Vojtěch Krňanský, jeden z nejmladších starostů v republice, v úterý pozván na schůzku s prezidentem republiky Milošem Zemanem, z tiskové zprávy vydané Pražským hradem nevyplývá. Každopádně jednání vzbudilo velkou diskuzi na facebookovém profilu starosty.

FOTO: Zase nasněžilo. Na Hlinecku padají auta do příkopů jedno za druhým

8. 4. 2021 | Čerstvý sníh a teploty kolem bodu mrazu vyvolaly ve čtvrtek 8. dubna opět problémy na silnicích. Nesjízdných je hned několik úseků na silnicích prvních tříd, stejně tak i "dvojky" a "trojky". Dnes je situace špatná zejména na Orlickoústecku

Do kraje dorazí dalších 18 tisíc dávek vakcín

8. 4. 2021 | Dalších 18 tisíc dávek vakcín proti koronaviru by mělo tento týden dorazit do Pardubického kraje. Novinkou je, že praktičtí lékaři už nebudou očkovat jen vakcínami AstraZeneca, ale dostanou i látku od firmy Moderna.

Nové Hrady nejsou jen zámek. Poznáte místa na historických fotografiích?

7. 4. 2021 | /FOTO/ Když se řekne Nové Hrady u Skutče, každému se určitě vybaví místní rokokový zámek. V obci se ale nachází mnoho dalších historických budov. Vzpomeňme kostel sv. Jakuba Většího, místní faru a další objekty. Nachystali jsme proto historické snímky obce. Poznáte místa na fotografiích a pohlednicích?

Chrudimská radnice si pořídila dva elektromobily

7. 4. 2021 | Městský úřad v Chrudimi obnovil svůj vozový park. Úředníci mohou pro svoji práci začít využívat dva elektromobily neboli automobily na elektrický pohon. Jde o vozy Škoda Citigoe iV.

FOTO: Antigenní testy rozvážejí do škol v kraji dobrovolní hasiči

7. 4. 2021 | /AKTUÁLNÍ FOTO Z ROZVOZU TESTŮ/ Příští pondělí se vrátí zpátky do školních lavic žáci prvního stupně základních škol a také předškoláci do mateřských škol. Výuka ale bude mít různá omezení, fungovat rotačně a děti se budou muset povinně testovat na covid. Antigenní testy školy dostanou od Správy státních hmotných rezerv. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) po úterním jednání vlády ujistil, že jde o testy neinvazivní, tedy vzorek se odebírá z přední části nosu. ...

FOTO, VIDEO: Zátarasy brání hromadnému úhynu roztoužených žab

7. 4. 2021 | Migrace obojživelníků začala, stěhují se ze zimních úkrytů do rybníků a tůní, aby se spářili. Jenže žábám a čolkům často v jejich cestě stojí frekventované silnice, tak se stává, že jejich těla rozmasakrují kola projíždějících aut a autobusů. Ropuše trvá překonání sedmimetrové vozovky třicet minut, skokan cestu zvládne za čtvrthodinu a čolek silnici zdolá za hodinu. Právě pro jejich záchranu budují v těchto dnech ochránci přírody zátarasy, které zabrání smrti tisíců žab. ...

Chrudim a Chrast mají zájem o odpadové perpetuum mobile

6. 4. 2021 | Představte si, že z běžného komunálního odpadu a pet lahví vzniknou pohonné hmoty. Není to utopie, český vynález technologie dobývá svět a jeví o něj zájem i města Chrast nebo Chrudim.

FOTOGALERIE: Adoptujte zvíře, Pasíčce tím pomůžete přežít

5. 4. 2021 | České zoologické zahrady bojují o přežití projektem „Pozvi zvíře na oběd“. Záchranná stanice zvířat Pasíčka také balancuje na hranici existence a lidé se jí snaží pomoci prostřednictvím finančních sbírek. Jednotlivci nebo i kolektivy mohou přispět i tím, že si zvíře adoptují na dálku.

Protestní akce pokračují. Vysokomýtským náměstím se prohnala spanilá jízda

4. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Odpůrci vládních opatřeních se v neděli odpoledne sešli také na Orlicku. Po největším čtvercovém náměstí v Čechách se více jak hodinu rozléhal zvuk klaksonů. Desítky protestující v autech i na motorkách kroužili po náměstí s českou vlajkou. Z rádií zazněla také slova české hymny.

Zdroj: Chrudimský deník - zprávy - chrudimsky.denik.cz
12:14:48 | 13.04.2021Zpravodajství ChrudimskoDnes.cz

Žáci nemusí sedět celý den u počítače. Co třeba vyjít ven, uklidit svět a pomoci tak Zemi?

Český svaz ochránců přírody svaz vyzývá k úklidu světa i svého okolí. Pro školy přichází aktuálně s nabídkou, která dostane žáky a studenty od lavic a počítačů ven a do přírody. V rámci kampaně Ukliďme svět přichází s iniciativou s názvem "Den Země ...

Pardubice opět podpoří ekologickou výchovu dětí z mateřských a základních škol

Pardubice po roce opět podpoří ekologickou výchovu dětí z mateřských a základních škol. Na pokrytí 21 projektů v celkové hodnotě více než půl milionu ...

Muž si udělal z pronajatého pokoje na ubytovně skládku. Museli ho vystěhovat strážníci

PARDUBICE - Pardubičtí strážníci museli vystěhovat nežádoucího nájemníka z jedné z pardubických ubytoven. ...

České dráhy postupně obnoví provoz většiny omezených regionálních linek

České dráhy reagují na částečné uvolnění protiepidemických opatření a po 12. dubnu 2021 obnoví v koordinaci s krajskými úřady a hlavním městem Prahou ...

Syn si při stěhování od rodičů odvezl i okenní výplně

PARDUBICKO - Zajímavý případ, který se týkal krádeže oken, zaznamenali policisté na Bohdanečsku. Okenní výplně nenašli majitelé domu poté, co se jejic ...Úterý 13.4.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.