ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Chrudimský deník - zprávy

Z regionu

Chrudimský deník - zprávy Zdroj: Chrudimský deník - zprávy |

Mírové poselství dorazilo do Třemošnice s hořící pochodní

25. 5. 2022 | /FOTO/ Nejdelší štafetový běh s hořící pochodní, který od svého založení roku 1987 proběhl přes více než 140 zemí světa, dorazil do Třemošnice. Mezinárodní tým běžců letos začal v Maďarsku a propojuje Slovensko, Česko, Polsko a Rakousko.

Byla krásná i bohatá. Podívejte se na ženu z Mikulovic před 4000 lety

25. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Světlá pleť, hnědé vlasy a hnědé, široko od sebe posazené oči, výrazná brada, drobnější postava, ozdobená bronzovými a zlatými šperky a nádherným náhrdelníkem z jantaru. Tak vypadala žena pohřbená s přepychovou výbavou před čtyřmi tisíci lety v Mikulovicích u Pardubic. Vědci nyní zrekonstruovali její podobu díky zachovalé lebce a DNA, získané z její kosti. 

Pro jízdenku na autobus do íčka? Jinde s tím potíže nemají, tvrdí nový dopravce

25. 5. 2022 | V kolik vám jede autobus? Běžná otázka, zdánlivě prostá odpověď, pro kterou si ale od 12. června budou muset cestující zřejmě zajít dál, než byli dosud zvyklí. Autobusovou dopravu v Pardubickém kraji přebírá společnost BusLine, která podle smluvních podmínek nemá povinnost zřizovat přímo na nádražích informační kancelář. Cestující by si tak pro informace měli dojít do turistických center. A to vyvolává kontroverze. ...

Z ARCHIVU: Na plovárně bylo blaze. Žlutá limča, šmírování v kabinkách a bikiny

24. 5. 2022 | /HISTORICKÉ FOTKY/ V sobotu bude otevřeno chrudimské koupaliště. Současnou podobu má už 22 let, ale lidé stále nostalgicky vzpomínají na plovárnu s desetimetrovým skokanským můstkem se šestimetrovou hloubkou, plaveckým bazénem o délce 50 metrů a skluzavkou. Existují i zapřisáhlí odpůrci bazénů z nerezu, tobogánů a vodních prvků, kteří po přestavbě do areálu U Valchy už nikdy nevkročili. Připomeňme si dnes už dávnou dobu bývalého koupaliště. Možná se někteří na fotkách, o pár desítek let mladší, ...

OBRAZEM: Koňská spřežení a folklor. Najdete se na Slatiňanském pozastavení?

23. 5. 2022 | /FOTOGALERIE/ Po covidové odmlce se o víkendu mohlo konečně uskutečnit tradiční Slatiňanské pozastavení. Tentokrát bylo umístěno do nového prostředí, a to do areálu jezdecké haly a kolbiště Na Rembáni. Program se skládal z hudebních, převážně folklorních vystoupení, své umění předvedli vozatajové s koňskými spřeženími a bohatou nabídku zboží přivezli do Slatiňan prodejci a výrobci. Počasí bylo slunečné a přilákalo do zámeckého parku davy lidí. Podívejte se ve fotkách. ...

Kraj vyhlašuje další kolo kotlíkových dotací pro domácnosti s nízkými příjmy

23. 5. 2022 | Dnes startuje další výzva k podání žádostí o kotlíkové dotace v Pardubickém kraji. Jsou určeny především pro zájemce s nižšími příjmy. Navíc dojde k omezení podpory na plynové kondenzační kotle. Důvodem je nejistota dodávek ruského plynu. Kraj na dotace vyhradí minimálně 171 milionů korun.

FOTO: Neandrtálci, šneci, víno i burgery. Bohemia Apetit Fest nasytil Chrudim

22. 5. 2022 | První ročník akce Bohemia Apetit Fest v Klášterních zahradách v Chrudimi v sobotu potěšil zejména gurmány. Hotelová škola Bohemia připravila bohatou nabídku jídla a pití, a to nejen ze své produkce. Festivalu využili i vinaři, prodejci zmrzliny, kávy, uzeného masa, hamburgerů a dalšího občerstvení. Ve svém stánku se prezentoval také MLS Pardubického kraje.

OBRAZEM: Hasiči v Dolích slavili stovku, všichni se skvěle bavili

22. 5. 2022 | Navzdory neočekávaným komplikacím spojeným s páteční bouřkou se nakonec členům sboru dobrovolných hasičů v Dolích u Luže podařilo plně zajistit program oslav 100. výročí existence sboru. Byl vskutku bohatý a zábavu si v něm našly všechny generace.

Co takhle dietní salát? Ten z tlačenky je vynikající

21. 5. 2022 | /ROMČINA ÚSPORNÁ KUCHAŘKA/ Tento recept jsem si vymyslela už před takovými patnácti lety a zveřejnila ho na jednom z kulinářských serverů. Musím říci, že měl velký úspěch, a proto se s vámi o něj podělím.

FOTO: Do karavanu u Pardubic udeřil blesk. Hasiči pomáhali i v odchovně slepic

21. 5. 2022 | Karavan, do kterého udeřil blesk, spadané stromy na komunikaci, ale i na zaparkované vozy - to je jen střípek z případů, k nimž v souvislosti s bouřkou v Pardubickém kraji vyráželi hasiči. Varování meteorologů se tak skutečně vyplnila. Krajští hasiči zasahovali od páteční sedmé hodiny večerní na více než 90 místech.

Úzkosti, ztráta sexuální identity. Děti po covidové izolaci cítí bezmoc

21. 5. 2022 | Mohlo by se zdát, že domácí covidová izolace dětí, ztráta kontaktů a komplikované návraty do školních lavic jsou problémy, které jsou již dávno vyřešené. Ve skutečnosti to je spíše naopak. Potíží stále přibývá, jen nejsou tak viditelné.

Kde nastoupí cestující na Chrudimsku v červnu do autobusu? Na nádražích možná ne

20. 5. 2022 | Ani ne měsíc zbývá novému autobusovému dopravci, než vypraví své vozy po Pardubickém kraji. Už nyní je však jasné, že společnost BusLine, jež bude obslužnost v kraji zajišťovat od 12. června, nebude mít rozjezd v regionu úplně jednoduchý. A zvykat si možná budou muset také cestující. Stále totiž není jasné, zdali budou moci autobusy nového dopravce zajíždět na nádraží, která má pod správou ICOM transport. Není to ale jediný problém, jenž může dopravci znepříjemnit situaci. ...

Otázka pro výtvarníka Ivana Baboráka: Proč poslední výstava v Chrudimi?

20. 5. 2022 | Ve výstavní síni Divadla Karla Pippicha se uskutečnila ve čtvrtek v 18 hodin vernisáž vaší výstavy Sny za zrcadlem, kde jste představil své obrazy, fotografie, ale i fotopoezii. Na plakátu uvádíte, že jde o úplně poslední výstavu v Chrudimi. Proč poslední?

Do školek v kraji se hlásí i ukrajinské děti. Přednost dostanou místní

20. 5. 2022 | Zájem o zápis dětí do školek v Pardubickém kraji mají letos i Ukrajinci. Zařízení jsou přitom už dlouhodobě plná. Čeští rodiče však nemusí mít strach, jejich děti o místo ve školce ve spádové oblasti nepřijdou. Pokud některé z nich ukrajinské děti přijímají, je to vždy nad limit.

Ve vyprošťování osob z havarovaných aut jsou nejlepší v kraji profíci ze Svitav

19. 5. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Profesionální hasiči ze Svitav vyhráli krajskou soutěž ve vyprošťování u dopravních nehod. Klání se uskutečnilo ve čtvrtek v Seči u Chrudimi.

Herci ze spolku Acord opět provedou zámkem a představí království, kde strašilo

19. 5. 2022 | Členové divadelního spolku Acord opět provedou návštěvníky Státního zámku Slatiňany. Prohlídky, ve kterých se herci představují v rolích členů knížecí rodiny, jsou velmi atraktivní a přenesou diváky do doby, kdy Auerspergové využívali zámek jako letní sídlo a zvelebovali široké okolí.

Loutky a nepřikrášlená minulost. Chrudimské muzeum láká k oslavě půlstoletí

19. 5. 2022 | /FOTO, VIDEO/ Loutkářské muzeum v Chrudimi láká návštěvníky na netradiční oslavy k výročí padesáti let od založení. Město ožije slavností, hudbou a samozřejmě loutkami. Narozeninovým dárkem je také nová kniha, která odhaluje nepřikrášlenou historii a okolnosti vzniku chrudimského muzea.

ARCHIVNÍ FOTO: Od 19. století až k otevření slavného Muzea loutkářských kultur

19. 5. 2022 | /POHLED DO HISTORIE/ Loutkářské muzeum v Chrudimi láká návštěvníky na netradiční oslavy k výročí padesáti let od založení. Město ožije slavností, hudbou a samozřejmě loutkami. Narozeninovým dárkem je také nová kniha, která odhaluje nepřikrášlenou historii a okolnosti vzniku chrudimského muzea. Jaká je vůbec historie asi nejznámějšího turistického fenoménu Chrudimi?

Saze nad zlato, nedostatek mouru z Ruska žene ceny pneumatik vzhůru

19. 5. 2022 | Sotva přezuli na letní, měli by už myslet na zimní. To doporučují motoristům prodejci pneumatik a provozovatelé pneuservisů, kteří očekávají nejen jejich zdražení, ale obávají se jejich nedostatku. Jedním z důvodů je i válka na Ukrajině a s ní spojené sankce adresované Rusku. Důvodem možného nedostatku je kritický výpadek zásobování sazemi, které tvoří plnivo při výrobě pneumatik.

Snídali s Deníkem na golfu: Každou minutu prodá naše vydavatelství 102 titulů

18. 5. 2022 | Příjemné posezení, občerstvení a zajímavé informace. To bylo středeční setkání nad novinkami z vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA (VLM), které produkuje také regionální Deníky, v golfovém resortu v Dříteči na Pardubicku.

Zdroj: Chrudimský deník - zprávy - chrudimsky.denik.cz
14:14:44 | 25.05.2022Zpravodajství ChrudimskoDnes.cz

V Holicích si chlapec vyráběl louč a nepozorností zapálil stodolu. Škoda je odhadnuta na 600 tisíc korun

Šest jednotek hasičů likvidovalo v neděli 22. května v 19.30 hodin požár stodoly v Holicích (Podhrázi). Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.54 hodin. Uvnitř stodoly bylo uskladněno hodně věcí, mezi kterými se nacházela sekačka, kolo, kanystry s ...

Inspekce zjistila nedostatky u 70% kontrolovaných nabíječek pro notebooky

Česká obchodní inspekce provedla v minulém roce kontrolní akci zaměřenou na síťové napájecí zdroje pro notebooky. Celkem zkontrolovala 27 typů výrobků ...

Českou republiku zasáhly silné bouřky. Hasiči měli přes tisíc výjezdů

Hasiči v celé republice vyjeli v pátek na sobotu celkem k 1467 událostem. Na jejich likvidaci se podílelo 1764 jednotek požární ochrany, z toho 766 je ...

Od června budou v Pardubickém kraji jezdit noví dopravci

Od 12. června dojde nejen ke změně jízdních řádů, ale také ke změně autobusových dopravců, kteří jezdí v Pardubickém kraji. Zásadní rozdíly v dopravě ...

Při nárazu osobního auta do stromu na Pardubicku zemřeli dva lidé

Ve čtvrtek 19. května odpoledne zasahovaly dvě jednotky hasičů ze stanic Hlinsko a Polička u tragické dopravní nehody, která se stala na silnici I/34 ...Středa 25.5.2022
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.