ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Chrudimský deník - zprávy

Z regionu

Chrudimský deník - zprávy Zdroj: Chrudimský deník - zprávy |

Strážníci budou hlídat hřbitovy, prevence je potřeba

27. 10. 2021 | Při nadcházejícím dušičkovém období skutečští strážníci posílá běžnou hlídkovou činnost na hřbitovech ve Skutči a Luži.

Vozíčkář z Krouny může zůstat uvězněn v bytě v patře. Nedostal dotaci

27. 10. 2021 | V zoufalé situaci se nachází rodina Kolingerova z obce Krouna na Chrudimsku. Manželé Václav a Denisa se mají v lednu stěhovat do bytu, který se nachází v prvním poschodí. A to je velký problém, Venda, jak mu všichni říkají, je vozíčkář a překonat bariéru je pro něj nemožné. Proto požádal ministerstvo práce a sociálních věcí o dotaci na koupi schodišťové sedačky. Tu ale nedostal.

Teplo podraží, v Hlinsku nikoliv. Vsadili tam na štěpku. Nebojí se ani Chrudim

26. 10. 2021 | Ceny plynu a elektřiny stouply několikanásobně a lidem začíná být po finanční stránce krušno. Radovat se ale mohou mnozí obyvatelé Hlinska, kteří jsou napojeni na místní teplárnu. Ta totiž zdražovat nebude, což lidi z patnácti stovek domácností bezesporu potěší. "Nejsme na plynu závislí, zdražovat proto teplo nebudeme," potvrdil hlinecký starosta Miroslav Krčil.

Očkování bez registrace? Zájem roste, v nemocnicích proto už jen jednou týdně

26. 10. 2021 | Očkování bez registrace je v nemocnicích v Pardubickém kraji možné jeden den v týdnu. Navzdory stoupající poptávce po očkování a plnícím se termínům registrace, nabízejí očkovací centra Nemocnice Pardubického kraje i nadále možnost očkování proti onemocnění covid-19 bez nutnosti předchozí registrace. Od pondělí je ovšem očkování v režimu walk-in možné jeden den v týdnu ve vymezeném čase.

Rakovina a štítná žláza u dětí? I o tom se mluví v souvislosti s lomem Zárubka

26. 10. 2021 | Do roku 2043 by se měl v lomu Zárubka u Prosetína na Chrudimsku těžit kámen. Ale k tomu firma potřebuje povolení, protože to stávající ztratí platnost koncem příštího roku. Vedení obce a sami obyvatelé nechtějí připustit, že by negativní vlivy těžby pokračovaly dalších dvacet let. Velmi závažná informace však před nedávnem přibyla ke stížnostem na hluk, prach, vibrace nebo nákladní dopravu. Lidé dávají do souvislosti těžbu v lomu se zvýšeným počtem onkologických onemocnění a upozorňují na to, že ...

Knížecí kaštanovníky sužuje inkoustová nemoc, ale překvapují úrodou

24. 10. 2021 | /FOTO, VIDEO/ Sobotní Kaštanobraní zalilo slunce a do aleje založené knížetem Janem Adamem Auerspergem se vydaly stovky lidí. Většina odcházela se sáčkem jedlých kaštanů, které nabízeli ke koupi místní školáci. 

Robote, nemáš přepálenou elektronku? Fotograf ztrácel nervy

24. 10. 2021 | Umělá inteligence se zdárně rozvíjí, ale do doby, kdy se uspokojivě domluví s člověkem, má ještě daleko. Své o tom ví fotograf Radek Pavlík z Hlinska, který se pokoušel domluvit s virtuálním bankéřem.

Všechno je jinak: Skatepark už není zadarmo, vyvolávací cena je 50 tisíc korun

24. 10. 2021 | /FOTO/ Mládež si denně a s chutí užívá vybavení skateparku mezi Chrudimkou a Tescem, ale staré rampy a překážky se už dlouho povalují za zimním stadionem. Vedení města se nejprve domluvilo s obcí Prosetín na převzetí zdarma, ale během celého roku si nikdo pro starý skatepark nepřijel. A tak radnice oslovila další potenciální zájemce.

Křeče, alkohol, nedovolený vstup. U Krkavce bylo rušno

23. 10. 2021 | V pátek večer zavolala správcová ubytovny U Krkavce na linku 156 a oznámila, že se se na chodbě válí opilý muž. Jak strážníci zjistili, nereagoval na žádné podněty, třásl se a byl v křeči. Proto na místo přivolali sanitu Rychlé záchranné služby, protože měli podezření na možný silný záchvat epilepsie. Osádka záchranky si poté muže převzala do své péče.

Srdíčko plesá: Zachránili jsme zvířátko! Ale všechno může být jinak

23. 10. 2021 | /FOTO/ Lidé to myslí dobře. Najdou zvíře, které podle jejich úsudku strádá nebo dokonce trpí, a tak ho "zachrání". Na jaře a v létě jsou to většinou srnčí mláďata, malí zajíčci anebo ptáčata. Nyní nastaly jako v každém roce ježčí časy. Dobrému, avšak mylnému lidskému úmyslu se nevyhnul ani dřímající netopýr.

Jeden žák v Krouně má pozitivní test, celé dvě třídy se tak musí učit doma

22. 10. 2021 | Prvňáci a druháci Základní školy v Krouně na Chrudimsku zůstávají od pátku na distanční výuce, u jednoho žáka byl totiž zjištěn pozitivní výsledek PCR testu. Hygienická stanice proto vyzvala školu k předání osobních údajů dětí, kteří byli s pozitivním hochem dva dny zpětně od jeho prvních příznaků v kontaktu.

Ignác se vyřádil na stromech i střechách. Návštěvy lesů a parků jsou hazard

22. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Energetici ještě v pátek odstraňovali poruchy na vedení vysokého napětí na Chrudimsku, ve čtvrtek jich bylo v Pardubickém kraji deset. Bez proudu se ocitly mnohé domácnosti, například na Třemošnicku a Ronovsku. Pětadvacet hodin trval výpadek elektřiny ve Smrkovém Týnci.

Chodník z Chrudimi do Vlčnova se letos stavět nebude, radnice počká na dotaci

22. 10. 2021 | Stavba obchvatu Chrudimi běží dle plánu a v prosinci by skutečně mělo být hotovo. Co se ale nepodařilo, je plánovaný chodník mezi Vlčnovem a Chrudimí. Bude muset počkat do jara. Chodník nebyl před lety zanesen v plánu na obchvat, a tak se stavba řešila dodatečně. A cena, kterou si zhotovitel řekl, dosahovala částky 5,5 milionu korun. Mnohem více, než radnice očekávala. Počká proto se stavbou na příští rok a zkusí zažádat o dotaci. ...

VIDEO: Bez proudu je po vichřici v Pardubickém kraji stále 30 domácností

21. 10. 2021 | Podívejte se ve videu od Horské služby, jak včera fičelo v Krkonoších. Situace na elektrické síti se začíná stabilizovat a poruchy se daří opravovat. V Pardubickém kraji zbývala k sedmé hodině ráno z desítek poruch už jen jediná na vedení vysokého napětí, a to na Chrudimsku. Nadále zůstávalo zhruba 30 domácností bez energie. Nejhorší situace se silným větrem byla právě na Chrudimsku a Pardubicku. Přinášíme bohatou fotogalerii. ...

Zájem o vakcínu v kraji klesá. Kolik očkovaných je ve vaší obci? Podívejte se

21. 10. 2021 | /INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Jaká je proočkovanost v jednotlivých obcích na Chrudimsku? Podívejte se do naší infografiky, přinášíme kompletní data ze všech obcí regionu. Nejvíc naočkovaných je v okrese ve Smrčku. Čísla nakažených covidem-19 opět rostou, Pardubický kraj je přitom v proočkovanosti podprůměrný. V úterý bylo v Pardubickém kraji potvrzeno 149 nakažených osob. Kdo se nechá očkovat, má větší šanci, že průběh nemoci bude lehčí. ...

TRAILER: Vica Kerekes či Anna Geislerová ve Slatiňanech opět natáčejí Slúžku

21. 10. 2021 | /REPORTÁŽ O NATÁČENÍ, FOTOGALERIE/ Plácek u slatiňanského kostela se ve středu proměnil v městskou tržnici v období Rakouska-Uherska. Filmaři se po roční přestávce vrátili do státního zámku, aby pokračovali v natáčení slovensko-českého historického dramatu Slúžka. Snímek měl mít v tomto čase premiéru, ale loňská protiepidemická opatření nedovolila štábu pod vedením režisérky Mariany Čengel Solčanské práci dokončit. Vedle řady známých herců se natáčení účastní i početný kompars. ...

Hanba vám, vzkázal realitce ředitel zušky. A černou reklamu jí zabavil

20. 10. 2021 | Svérázně, ale s jasným sdělením vyřešil ředitel Základní umělecké školy v Chrudimi Martin Profous na černo vyvěšenou reklamu. Místní realitka si na plot zušky bez dovolení pověsila svůj banner, na kterém poptává nové makléře.

ČEZ radí využít on-line formuláře. Výhodou jsou výrazně nižší zálohy

20. 10. 2021 | Po krachu Bohemia Energy a dalších dodavatelů energií berou klienti těchto firem v posledních dnech zákaznická centra dodavatelů poslední instance útokem a tvoří se fronty. ČEZ nyní spustil nový online formulář pro přechod z ceníků dodavatele poslední instance. Smlouvu lze celou uzavřít na webu. A navíc, i cenově výhodněji než při osobní návštěvě pobočky. 

Milostivé léto? Skvělá nabídka pro dlužníky. Úředníci jsou ale spíše skeptičtí

20. 10. 2021 | Třiašedesátiletý pan Mirek z Chrudimska kvůli dluhům nespal mnoho nocí. Stokilovému chlapíkovi se ještě dnes lesknou oči, když vzpomíná na deprimující písemné, telefonické i osobní útoky exekutorů. Začalo to podnikáním před třiceti lety, kdy odešel z jistého zaměstnání do byznysu. Ale jeho představy se nenaplnily, upadal do finančních problémů a dluhy začaly narůstat. Řešením pro něj bylo zapojení do oddlužovacího projektu Milostivé léto.  ...

Opravdu lidé i dnes jedí psy? Roční Alinka měla skončit na pekáči

19. 10. 2021 | /FOTOGALERIE/ Je to neuvěřitelný příběh. Roztomilé štěňátko si koupil muž z jedné obce u Litomyšle, ale potom si k ní pořídil čistokrevnou fenku. A tak se rozhodl, že Alinku daruje "chlapům k sežrání". Od jisté smrti byl jen kousek. Alinka, roční kříženka německého ovčáka se měla stát pečínkou, naštěstí jisté smrti unikla díky lidské všímavosti.

Zdroj: Chrudimský deník - zprávy - chrudimsky.denik.cz
22:16:08 | 27.10.2021



Zpravodajství ChrudimskoDnes.cz

V nemocnicích Pardubického kraje došlo k výměně 836 lůžek, ty budou nyní pohodlnější a bezpečnější

Jedním ze základních aspektů péče o pacienta jsou nemocniční lůžka. Ty budou nyní v zařízeních Nemocnice Pardubického kraje bezesporu pohodlnější a bezpečnější. V Pardubické, Litomyšlské a Orlickoústecké nemocnici totiž v posledních dnech došlo k ...

Potřebujeme každou ruku ve zdravotnictví, zaznělo na zahájení Zdravohrátek v Ústí nad Orlicí

Na zahájení čtvrtého ročníku Zdravohrátek v Pardubickém kraji přijelo ve čtvrtek do Ústí nad Orlicí osmdesát zvědavých žákyň a žáků devátých tříd z de ...

Fabia s pěti lidmi skončila na střeše

ORLICKOÚSTECKO - Pět mladých lidí naštěstí vyvázlo z nehody bez zranění. 

Hokejové legendy ovládnou Pardubice. Na Expo míří Golonka, Rolinek i Nový

Miliony sběratelských kartiček, gejzír cenných suvenýrů, autogramiádu hokejových es i besedu s legendárním kapitánem Jozefem Golonkou. To a ještě mnoh ...

Dálniční přivaděče na D35 u Dašic mají dořešené klíčové pozemky

Pardubický kraj pokračuje v přípravách na vybudování dálničních přivaděčů v okolí Černé za Bory a Dašic na silnici II/322. Významným milníkem je dořeš ...



Čtvrtek 28.10.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru






O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.