ChrudimskoDnes.cz
ChrudimskoDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Chrudimský deník - zprávy

Z regionu

Chrudimský deník - zprávy Zdroj: Chrudimský deník - zprávy |

Za vysilující práci v nouzovém stavu se zdravotnice prolétly balónem

31. 7. 2021 | /FOTO, VIDEO/ Davy lidí se v pátek večer přišly podívat na chrudimskou plochou dráhu, kde odstartoval 12. ročník akce Balóny nad Chrudimí.

TÉMA: Dycky most! Holetín je pastí pro kamiony

31. 7. 2021 | Rekonstrukce silnic na Chrudimsku způsobily naprostý chaos zejména v nákladní dopravě. Není dne, aby pod mostem v Holetíně neuvázl kamion, jehož řidič měl namířeno do Hlinska. Zatímco ještě nedávno lidé vtipkovali na účet "hloupých tiráků" výrazem "dycky most", nyní už s nimi většinou soucítí. Uzavírky opravovaných silnic přibývají a pro těžká auta je velmi složité dostat se k cíli.

Zákaz koupání? V Pardubickém kraji zatím nehrozí. Seč letos překvapila

30. 7. 2021 | Zatímco na Stříbrném rybníku v hradecké Malšově Lhotě ve čtvrtek už skončila kvůli špinavé vodě koupací sezona, vody v Pardubickém kraji si vedou dobře. Zvýšený výskyt sinic a chlorofylu zatím koupání nikde nepřekazil, téměř všude jsou vody bez sebemenšího problému. A to překvapivě i v jiných letech problémové Seči nebo v rybníku Rosnička u Svitav.

Poezie nemusí být nudné přeříkávání básní v lavici, říká Adéla Paurová

30. 7. 2021 | Adéla Paurová je zakladatelkou spolku Artco, který organizuje různé kulturní a vzdělávací akce jako například Poezie do škol. Tato nezisková organizace podporuje umělce v Pardubicích i okolí a propaguje jejich výtvory. Paurové jsme se ptali nejen na pořádání uměleckých akcí, ale také na to, jak se nejlépe naučit cizí jazyk.

Volebním lídrem hnutí ANO nebude překvapivě Kolovratník, ale Chrudimák Kasal

30. 7. 2021 | Kandidátku hnutí ANO v Pardubickém kraji do říjnových sněmovních voleb povede překvapivě chrudimský lékař a poslanec David Kasal, následovaný ekonomkou Janou Hanzlíkovou. Doposud se předpokládalo, že lídrem bude opět Martin Kolovratník, kandidátka doznala změn na poslední chvíli. Výměna lídrů na kandidátce je podle Kolovratníka způsobená změnou volebního tématu - z dosavadní dopravy, v níž je expert on, na zdravotnictví. ...

Spolky buší na poplach: Zápach je z cementárny. A ne, že není, tvrdí

30. 7. 2021 | Letitá kauza s protesty veřejnosti proti zápachu z cementárny v Prachovicích na Chrudimsku pokračuje. Firma Cemex žádá krajský úřad o povolení vypouštět dvojnásobné množství organického uhlíku než dosud. Do řízení se zapojily spolky Herout a Arnika a nově i obec Liboměřice. Po čase se tak opět vyrojil problém v podobě údajného zápachu vycházejícího z cementárny, který se šíří po širokém okolí. Lidé ho přirovnávají ke spáleným pneumatikám, kabelům nebo plastu. ...

Pohotovost pro dospělé i děti se v Chrudimi přesouvá do nových prostor

29. 7. 2021 | Lékařská pohotovost pro dospělé a lékařská pohotovost pro děti a dorost se od pátku 30. července přestěhují z hlavní budovy Chrudimské nemocnice do nových prostor.

Ukrajinci si šli jen zakouřit do auta, hned ale byli podezřelí, že jsou zloději

29. 7. 2021 | Na ubytovně kouřit nesmějí, proto si šli ukrajinští dělníci zakouřit do jejich auta, stojícího na blízkém parkovišti. Jenže bylo pozdě večer, a tak tři neznámí muži hned vzbudili u jedné paní z okolí podezření, že jsou to zloději aut a připravují se na noční akci. 

FOTO: Dolní Újezd se v hasičské lize ocitl poprvé na bedně

29. 7. 2021 | Za krásného letního dne pokračovala okresní liga Svitavska závodem v areálu ve Zderazi, který pořádal SDH Perálec. Do sousedního okresu Chrudim přijelo poměřit své síly celkem čtyřicet pět družstev mužů, žen a veteránů. A bylo se na co dívat!

Očkovány už budou v Pardubickém kraji skoro dva tisíce dětí

29. 7. 2021 | Do konce tohoto týdne dostane v Pardubickém kraji očkování proti koronaviru více než 1900 dětí. Na další týden je pak na pěti očkovacích místech Nemocnice Pardubického kraje připraveno dalších tisíc míst.

V Krouně opravují most, auta musí obec objet

28. 7. 2021 | Na křižovatce před Obecním úřadem v Krouně se zcela uzavřela silnice. směrem na Hlinsko. Důvodem je oprava mostu, která potrvá až do 7. listopadu. Objízdná trasa pro nákladní vozidla je vedena přes Litomyšl - Vysoké Mýto – Slatiňany – Nasavrky. Osobní auta mají vyhrazenou cestu na Proseč, Skuteč a Hlinsko.

Zájem o očkování bez registrace je velký. Kamion bude dva dny opět v Chrudimi

28. 7. 2021 | /ITINERÁŘ JÍZDY OČKOVACÍHO KAMIONU/ Od pondělního rána funguje před sokolovnou v Pardubicích očkovací kamion, ke kterému mohou dorazit zájemci o vakcínu, aniž by se předtím registrovali. V v úterý a středu se poté přesune do Chrudimi a následovat budou také další města v Pardubickém kraji. Přinášíme přehled měst, do kterých se mobilní očkovací kamion vydá.

Něco vám nesu, řekla policistům vdova. A vytáhla extrémně nebezpečný granát

28. 7. 2021 | Policisté jsou zvyklí na ledajaká oznámení, ale i tak je stále ještě dokáže sem tam něco překvapit. To se v těchto dnech stalo ve Skutči na Chrudimsku, kdy se dostavila na místní služebnu žena s tím, že "něco" nalezla na půdě. Vyklízela věci po svém zesnulém manželovi a správně usoudila, že musí podezřelý nález ohlásit na policii.

Seriál Deníku: Za chybu piloti u Herálce zaplatili svými životy

28. 7. 2021 | /ARCHIVNÍ FOTO/  Letos uplyne pětadvacet let od tragické smrti devětačtyřicetiletého Jiřího Trunečky a devětatřicetiletého Drahoslava Mládka. Piloti se s vojenským nadzvukovým letounem MiG- 23 UB zřítili do lesa u Herálce 19. listopadu roku 1996 v odpoledních hodinách.

Tank nakonec žádný, mezi odevzdanými zbraněmi je ale protiletadlový kanón

28. 7. 2021 | /VIDEO, FOTO/ Už jen čtyři dny zbývají na beztrestné odevzdání nelegálně držených zbraní na policii. Podle pravidel každoroční amnestie může jít o jakýkoliv původ a množství. V Pardubickém kraji už se nashromáždila stovka zbraní a 3651 kusů střeliva. Policie ke zbraňové amnestii natočila i vtipné promovideo. Podívejte se. 

Heřmanův Městec mění odpadové hospodářství

27. 7. 2021 | Rozsáhlou modernizaci odpadového hospodaření spustilo město Heřmanův Městec, které zavádí nejmodernější technologie. Díky tomu samospráva obce očekává vyšší efektivitu nakládání s odpady a s tím spojené úspory. Ty se již projevily.

FOTO: Rorýs visel za nohu, hasiči použili žebřík a nůžky na nehty

27. 7. 2021 | Automobilový žebřík a nůžky na nehty byly pomůckami hasičů z chrudimské jednotky, kteří byli vysláni na záchranu ptáčka visícího za nohu z hnízda ve štítu domu. Nešlo o vlaštovku, jak bylo původně oznámeno, ale o něco málo většího rorýse obecného.

Přes příznivé počasí poloprázdná koupaliště. Lidi odrazují covidová opatření

27. 7. 2021 | Koupaliště a bazény jsou otevřené, stále však platí přísná protiepidemiologická opatření, která mnohé návštěvníky odrazují. Provozovatelé tak zatím hlásí jednu z nejslabších sezón za poslední roky. „Není to o tom, že by se lidé báli přijít, spíše si stěžují a stanovená pravidla jim vadí,“ sdělila například provozovatelka Koupaliště Cihelna Pardubice Veronika Ministrová.

Ode dneška se bez registrace očkuje i v Chrudimské nemocnici

27. 7. 2021 | Od úterního rána se neregistrování zájemci o očkování mohou dostavit do třech nemocnic Pardubického kraje (v Chrudimi, Litomyšli a Ústí), které mají volné kapacity. K tomu také na krajský úřad v Pardubicích. Očkovat se v centrech bude vakcínou Pfizer. Přinášíme plánky přístupových cest v očkovacích centrech v nemocnicích.

Hráz rybníku v Ležákách je zalepena jen provizorně. A bouřky budí obavy

27. 7. 2021 | Před dvěma týdny zasáhla území Národní kulturní památky Ležáky další povodeň. Způsobila mnohem větší škody než ty, které se přes něj přehnaly loni. Valící se voda poškodila korunu hráze rybníka Ležák a zaplavila území vypálené obce. Silný vítr pokácel a zpřelámal stromy na různých místech. Avizované bouřky s vydatnými dešti vzbuzují obavy, hráz rybníka je totiž opravena jen provizorně.

Zdroj: Chrudimský deník - zprávy - chrudimsky.denik.cz
22:13:22 | 31.07.2021Zpravodajství ChrudimskoDnes.cz

V Pardubickém kraji jsou podepsány smlouvy na nové autobusové dopravce

Nové desetileté smlouvy o zajištění autobusové dopravní obslužnosti v Pardubickém kraji jsou podepsány. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže totiž zamítl námitky jedné z neúspěšných společností. Dopravci by měli v kraji jezdit od 12. prosince. ...

Ředitelství silnic a dálnic zahajuje výstavbu kruhového objezdu na silnici I/35 v obci Zámrsk

Na silnici I/35 u Vysokého Mýta na křižovatce se silnicí I/17 vedoucí na Chrudim zahajuje ŘSD v pondělí dne 2. srpna 2021 výstavbu okružní křižovatky ...

V Ostřešanech by měl vzniknout semafor pro bezpečnější výjezd od Pardubic

Hejtman Martin Netolický jednal se starostou Ostřešan Josefem Vodrážkou a místostarostou Miroslavem Hofericou. Kromě rekonstrukcí silnic řešili napřík ...

Chrudim získala do své průmyslové zóny dalšího investora

Město Chrudim úspěšně získalo pro svou průmyslovou zónu dalšího investora. Svým podpisem smlouvy potvrdili zástupci společnosti Stavební huť Slatiňany ...

V Chrudimi začíná 30. července 2021 multižánrový festival Bez nití

V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi začíná v pátek 30. července 2021 již pátý ročník festivalu Bez nití / Odvázané léto na terasách. Během víkendu ...Neděle 1.8.2021
Pardubický kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.